Web Analytics Made Easy - Statcounter
?=$getData->pageData["/>
İstanbul Çocuk Bakıcısı

Farklı sebeplerle çocuklarına gün içerisinde vakit ayıramayan ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen İstanbul çocuk bakıcısı günlük yardımcılardır. Anne ve babanın her ikisinin de çalıştığı bir evde, mesai saatleri boyunca çocukların donanımlı bir bakıcı tarafından bakılması gerekmektedir. Çocuk bakıcıları, bebek bakıcılarından farklı olarak, baktığı çocuklar tarafından sevilmelidir. Aksi durumda çocuk bakıcısının başarılı bir bakım süreci geçirmeyeceği çok açıktır.

İstanbul Çocuk Bakıcısı Özellikleri Ne Olmalıdır?

Tercih ettiğiniz çocuk bakıcısının bazı özelliklere sahip olması gerekir. Bunların neler olduğu konusunda sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;
• Çocuk bakıcısının, temel çocuk bakım kurallarına hâkim olması gerekmektedir. Bebek bakımından farklı olarak, çocuk bakımı için, bakıcının, eğitim yönü de ağır basmalıdır.
• Çocuğun gün içerisinde sahip olduğu oyun saatlerinde bakıcının oyun bilgisinin yeterli olması gerekmektedir. Çocuğun biraz daha ileriki yaşlarında, ev ödevlerine ya da ders çalışmalarına yardımcı olabilen bakıcılar, her zaman işverenler tarafından beğenilmektedir.
• Çocuk bakıcısının iletişim konusunda yeterli olması gerekmektedir. Yeterli bir iletişim kurma kabiliyetine sahip olmayan bakıcılar, çocuğa faydalı bir bakım hizmeti sunamaz. Ayrıca çocukla iletişimi kötü olan bir bakıcının da çocuk tarafından sevilmesi pek mümkün olmamaktadır. İletişimi iyi olan bakıcılar, çocukların, konuşma ve kendilerini ifade etme kabiliyetlerine de katkı sağlamaktadır. Bakıcı adayınızın iletişim becerilerini anlamak adına, kendisi ile kısa bir mülakat yapabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Tercihi Nasıl Olmalı?

Çocuk bakıcısı tercihinde, tecrübeli olanlar daha çok dikkat çekmektedir. Hiç kimse, çocuk bakma konusunda tecrübesi olmayan birine çocuğunu emanet etmek istemeyecektir. Bakıcı adayının sahip olduğu tecrübeleri anlamak adına, sunduğu referanslar kontrol edilebilir. Referanslar ile telefonda kısa bir konuşma yapılabilir. Ayrıca bakıcı adayı ile konu hakkında da görüşme yapılabilir. Bazı adayların tecrübe olarak, akrabalarının çocuklarını uzun süre bakması durumunu işverene sunduğu görülmektedir. Kişinin kendi çocuğuna ya da akrabasının çocuğuna iyi bakmış olması, sizin çocuğunuza da iyi bakacağı anlamına gelmemektedir.

Yabancı uyruklu bakıcıların, çocuğa baktıkları süre boyunca kendi ana dillerini kullanmaları, bazı durumlarda faydalı olmaktadır. Örneğin belli bir yaşa gelmiş ve Türkçe dili konusunda temel eksikliklerini tamamlamış bir çocuğun bakıcısının İngilizce konuşması, çocuk için olumlu olabilmektedir. Çocuğun daha ileri bir yaşta alacağı İngilizce dil eğitimi için, bu süreç, temel oluşturacaktır. Yabancı uyruklu çocuk bakıcıları arasından genellikle Filipinli bakıcılar tercih edilmektedir. Firmaların bünyesinde çalışan Filipinli bakıcılar, bakıcılık faaliyetine başlamadan önce bakıcılık konusunda pek çok eğitimden geçmektedir.

Doğru Çocuk Bakıcısı Seçiminde Nasıl Yardım Alınabilir?

Çocuk bakıcısı seçiminde kolaylık sağlaması adına bakıcı sağlama hizmeti sunan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar, yetkin çocuk bakıcılarını, sizin talep ettiğiniz özelliklere göre sizlere sunmaktadır. Bütçenize uygun, özelliklerini beğendiğiniz ve tecrübeleri sizi memnun eden bakıcılara, firmamız aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. İstanbul çocuk bakıcısı tercihinizde size her zaman yardımcı olmaktayız.