Web Analytics Made Easy - Statcounter
?=$getData->pageData["/>
Filipinli Bakıcı Arıyorum

Yabancı uyruklu bakıcı ülkemizde son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle Filipinli bakıcı çocuk bakım hizmetlerini özveri ile sunan özel bakıcılardır. Çocuklarına bakmak için iş nedeni ile ya da farklı nedenlerle vakit ayıramayan ebeveynlerin, çocuk bakıcısı hizmetini tercih ettikleri görülmektedir. İstanbul’da çocuk bakıcısı hizmetine ihtiyaç duyan aileler, Filipinli bakıcılara ilgi göstermektedir. Bu bakıcılar, sundukları hizmet kalitesi ile göz doldurmaktadır. Bizler firma olarak sizlere Filipinli ve diğer uyruklarda bakıcılar temin etmekteyiz.

Çocuk Bakıcısında Hangi Özellikler Bulunmalıdır?

Çocuk bakıcısında pek çok özellik bir arada bulunmalıdır. Şöyle ki;

  • • Öncelikle, çocuk bakıcıları güler yüzlü olmalıdır. Güler yüzlü olmayan bir bakıcı, çocuk tarafından sevilmeyecektir. Filipinliler genel olarak güler yüzlü ve neşeli insanlardır. Bu bakımdan Filipinli bakıcıların tercih edilmesi, çocuğunuzu memnun edebilir.
  • • Çocuk bakıcısının ayrıca, iyi bir iletişim kabiliyeti olması gerekmektedir. Çocukla iyi bir iletişime sahip olan bakıcılar, çocuğun sevgisini kısa sürede kazanabilecektir.
  • • Çocuk bakıcısı, sabırlı bir yapıya sahip olmalıdır. Çocuk bakımı sırasında sabır gerektiren durumlarla karşılaşmak olasıdır. Bu gibi durumlarda çocuk bakıcısının sabırlı ve anlayışlı bir tutum sergilemesi gerekmektedir.

Çocuk bakıcısından hizmet alınacaksa, bu kapsamında iş sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Ayrıca bakıcının sigortasının da yapılması lazımdır. Ancak bu hizmeti, bir şirket aracılığı ile alırsanız pek çok prosedürle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Bu nedenle bakıcı hizmetini, bir şirket aracılığı ile almanız yararınıza olmaktadır.

Filipinli Bakıcının Maliyeti Nedir?

Filipinli bakıcılar diğer bakıcılara göre biraz daha yüksek fiyatla hizmet sunmaktadır. Ayrıca bazı Filipinlilerin haftalık izinleri için de cüzi bir ödeme yapılması talep edilebilir. Pek çoğu yılda 1 kere ülkesine dönmek istemektedir. Gidiş geliş yolculuk masraflarının da hizmet alan kişi tarafından karşılanması, talep edilebilir. Bu konuda detaylı bir görüşme yapılması önemlidir. Bunun dışında, aracı firmalar tercih edilirse Filipinli bir bakıcıdan hizmet almak kolaylaşacaktır. Filipinli bakıcıların ücretleri genellikle dolar cinsinden ödenmektedir.

Filipinli bakıcılar, çocuk bakımı konusunda son derece eğitimli olmaktadır. Dünya genelinde çocuk bakıcısı olarak hizmet sunabilmek için sertifika almaları gerekmektedir. Bu nedenle, çocuk bakıcılığı konusunda donanımlı olmaktadırlar. Ayrıca pek çoğu, İngilizce dilini akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Aileler, İngilizce bilen çocuk bakıcıları tercih ederek, çocuğun dil konusunda gelişmesini de hedeflemektedir.

Filipinli Bakıcıların Türkçe Bilmemesi Sorun Olmaz Mı?

Bazı Filipinli bakıcılar Türkçe konuşabilmektedir. Ancak Türkçe bilmeyen bakıcıların daha çok tercih edildiği görülmektedir. Türkçe bilmeyen bakıcılar çocuğunuzun İngilizce konusunda gelişmesine yardımcı olmaktadır. Türkçe bilmeyen bakıcıların tercih edilme sebeplerinden biri de aile içindeki konuşmaların dışarıya aktarılmasını önlemektir. Filipinli bakıcıların Türkçe bilmemesi, herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Bakıcı sağlayan firmalar, portföylerinde yalnızca nitelikli çalışanlara yer vermektedir. Bu çalışanların hemen hepsinin önemli iş tecrübesi bulunmaktadır. Filipinli bakıcı konusunda en kaliteli çalışanlar, firmamız aracılığı ile sunulmaktadır.