Web Analytics Made Easy - Statcounter
?=$getData->pageData["/>
Bebek Bakıcı

Bebek bakıcı, ebeveyn eşliğinde bebeğin bakımında yardımcı olan ya da ebeveyn yokluğunda bebeğin temizlik, oyun, sevgi gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayan kişidir.

Bebek bakıcısı, arıyor iseniz ilk önceliğiniz güvenilir ve profesyonel olmalarıdır. Canımızın bir parçası olan bebeğimizi uzman ellere emanet etmek gerekir.  Bebek bakımında bebeğin kişisel bakımının yanı sıra fizyolojik ihtiyaçlarında doyurulması gerekir.  Ayrıca zihinsel gelişiminin ve fiziksel gelişiminin sağlıklı olması için gerekli uygun yollar aranmalıdır.  Özellikle duygusal motor dönemi dediğimiz 0-2 yaş aralığı bebeğimiz fark etmesi oldukça önemlidir. Ayrıca reflekslerin sağlıklı bir şekilde gelişimi ve bebeğin oyun dönemine başlangıcı açısından bu dönem kritik bir dönemdir.

Bebeklik dönemi fiziksel, duygusal, bilişsel ve duygusal olarak en hızlı geliştiği dönemdir.  Bu aşamada bebeğiniz kendinizi ve dış dünyayı keşfetmeye başlar. Dolayısıyla kollarını, bacaklarını ve vücudunu kullanarak gerçekleştirir. Bu sebeple bebeğinizin fiziksel gelişimi için konforlu bir ortamda fiziksel hareketlerinin desteklenmesi gerekir. Bebek bakıcılarımız bebeklerin hızla gelişim sağladıkları bu dönemde bebeğe gerekli desteklerin sağlanması için tüm donanım ve eğitime sahiptirler.

Bebek bakıcısı seçimi yaparken duygusal motor dönemi hakkında bilgi sahibi ve tecrübesi olan kişiler tercih edilmelidir. Bebeğinizin bakımı için ilk aylardan itibaren bebek bakımında deneyimli, işinde uzman bakıcılarımız ile hizmete her daim hazırız. Bebek bakıcılarımız sizin ihtiyaçlarınıza göre yatılı ya da gündüzlü olarak çalışmaktadırlar. İhtiyaçlarınıza uygun kaliteli bebek bakıcılarını kısa sürede sizinle buluşturuyoruz.
Bebek Bakıcı Ücretleri

Bebek bakıcı ücretleri belli başlı kriterlere göre değişiklik göstermektedir.  Bu kriterleri de şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Bebek bakıcısının çalışma saatleri
İstenilen hizmetin niteliği
Bebeğinizi baktırmak istediğiniz adayın niteliği
Bulunduğunuz şehir

Bakıcı ücretlerini etkileyen unsurların başında çalışma süresi gelir. Çünkü bebeğiniz tam gün, yarım gün ya da yatılı olarak mı bakılacak bunların önceden belirtilmesi gerekir. Böylece çalışma saatine göre ücret verilir.

Bakıcının eğitim durumu da fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasındadır.  Yani bakıcının çocuk gelişimi mezunu olması ya da bebek bakımı ile ilgili eğitim ve sertifikasını almış bakıcının ücreti farklılık göstermektedir. Ayrıca bebek bakıcısı üniversite ya da lise mezunu ise bu da bakıcı ücretlerini etkileyen başka bir unsurdur. İngilizce biliyor olması da bakıcı ücretlerinde artış göstermektedir.

Bebek bakıcı ücretlerini etkileyen bir başka unsur ise bakıcının tecrübesidir.  Eğer daha önce kişi, farklı iş kollarında çalışan ebeveynlerin bebeklerine bakmış ise bakım hizmeti için daha fazla ücret talep etmektedir.

Türk bebek bakıcıları ile yabancı uyruklu bebek bakıcılar arasında ücret farklılıkları bulunur.

Filipinli bakıcı ile Özbek bebek bakıcıları arasında fiyat farkı bulunur.

Bebek bakıcılığına ek olarak evin yardımcısı olarak da ütü, çamaşır, temizlik, yemek vb. işleri üstlenen kişinin ücretinde farklılıklar vardır.

Profesyonel Bebek Bakıcı

Profesyonel bebek bakıcı, eğitim ve iş hayatını bebek bakımı alanı üzerine planlamış ve kendisini her geçen gün geliştirmiş kişilerdir.

Kendisini geliştiren profesyonel bebek bakıcılarda bulunması gereken en temel özellikler:

Bebeklere karşı sevgi dolu ve şefkatli olmalıdır
Güler güzlü ve sevecen olmalı
Genellikle mutlu olmalıdır
İyi iletişim bilgisine sahip olmalıdır
Dürüst ve güvenilir olmalıdır
Bebek konusunda eğitimli ve bilgi sahibi olmalıdır
Bebek bakımında deneyimli olmalıdır
Dikkatli ve sabır dolu olmalıdır
İlkyardım eğitimi almış olmalıdır
Çalıştığı evin kurallarına saygı göstermelidir.

Bebeğinizi eğitimli, deneyimli, güvenilir ve denetimli bir bakıcıya emanet etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.